Aktualności

mapka trasy

3,2,1 Start !

5 maj 2024 godzina 6.00  START !!

Grupa uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Przystań w Kostrach Noskach startuje z nową przygodą. Nowa przygoda to nowe wyzwanie.

Przed nami 710 km jazdy Kostry Noski –  Lübbenau w Niemczech. Około 9 godzin jazdy. Jedziemy do AWO naszego partnera na praktyki zawodowe. Cześć z nas już była na takich praktykach, ale część jedzie pierwszy raz. Będziemy pracować, uczyć się w niemieckim odpowiedniku polskiego Zakładu Aktywności. Tam pracują osoby z niepełnosprawnością i my do nich przez 2 tygodnie dołączymy.

Co będziemy robić ? Na pewno będziemy na: pralni; montażu teczek archiwizacyjnych, elektromontażu gniazd, włączników elektrycznych, na stolarstwie. Wiemy też, że czeka nas nowe wyzwanie, które na ten moment jest niespodzianką.

Lecz nie samą pracą człowiek żyje. Będą też inne atrakcje, spotkania, wycieczki i zakupu.  

My na pewno będziemy przesyłać Wam fotorelacje a jak wrócimy opowiemy wszystkim jak było. Oglądajcie relacje na naszm FB OREW i FB SPS Zapraszamy.

Ten nasz wyjazd jest możliwy dzięki partnerom z Niemiec tj. AWO Spreewaldwerkstätten, DPJW/PNWM z Poczdamu oraz dofinansowaniu z ERASMUS+ za co bardzo dziękujemy.

Razem tworzymy wspólny świat!

loga SPS i AWO i DPJW
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content