Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Stowarzyszenia Pomocy Szansa

Stowarzyszenie Pomocy Szansa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Stowarzyszenia Pomocy Szansa.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Nie wszystkie multimedia, pliki i obrazu są odpowiednio dostosowane.

Wyłączenia

  • dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 roku
  • multimedia do 23 września 2020 roku
  • mapy

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Norbert Krzykawski.
  • E-mail: nk@spszansa.pl
  • Telefon: 509810546

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Szansa
  • Adres: Witowice 60A 32-250 Charsznica
  • E-mail: sps@spszansa.pl
  • Telefon: 412308035

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Poniżej znajduje się opis dostępności architektonicznej siedziby stowarzyszenia i placówek prowadzonych przez stowarzyszenie.

 

  • Siedziba stowarzyszenia oraz Zakładu Aktywności Zawodowej Fabrico, Witowice 60A 32-250 Charsznica

W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest podjazd dla wózków. Budynek parterowy. Brak windy, brak schodów. Korytarze spełniają normy szerokości. Są pochylnie. Nie ma platform. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Środowiskowy Dom Samopomocy Bratanki, Radziszewo Stare 9 18-230 Ciechanowiec

W budynku znajduje się 1 wejście. Nie ma utrudnień przy wejściu (jest podjazd). W budynku jest platforma schodowa. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Brak jest miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z  niepełnosprawnością.

  • Środowiskowy Dom Samopomocy Zacisze, Wyliny Ruś 46 A 18-210 Szepietowo

W budynku znajduje się 1 wejście. Jest podjazd dla wózków. W budynku jest winda i platforma schodowa. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Kreatywni, Ul. Słoneczna 4 07-300 Stare Lubiejewo

W budynku znajdują się 2 wejścia. Brak utrudnień przy wejściu. W budynku jest winda. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Nie ma pochylni, platform. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Jedność, Podlesice 37A 32-250 Charsznica

W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest podjazd dla wózków. W budynku nie ma windy. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Są pochylnie. Nie ma platform. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Kolektyw, Stare Racibory 4 18-218 Sokoły

W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest podjazd dla wózków. Budynek parterowy. Nie ma windy i schodów. Korytarze spełniają normy szerokości. Są pochylnie. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Nie ma platform. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy przyjeżdżają do placówki transportem zorganizowanym. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Wojownicy, Dołubowo 35, 17-306 Dziadkowice

W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest podjazd dla wózków. Nie ma windy. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Są pochylnie. Nie ma platform. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnych. Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Przystań i Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy Przystań, Kostry Noski 37 18-212 Nowe Piekuty

W budynku znajdują się 2 wejścia. Brak utrudnień przy wejściu. Jest winda z sygnalizacją głosową. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Nie ma pochylni, platform. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób  z niepełnosprawnością.  Jest możliwość wstępu z psem asystującym. Jest możliwość wyjścia do osoby z niepełnosprawnością.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Opis dostępności komunikacyjno-informacyjnej

 

W placówkach prowadzonych przez stowarzyszenie i w siedzibie stowarzyszenia:

  • nie ma pętli indukcyjnych i informacji głosowych,
  • nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online (konieczność umówienia się wcześniej).

Tylko w budynku Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym i Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy (adres Kostry Noski 37 18-212 Nowe Piekuty) winda ma sygnalizacje głosową.

Inne informacje i oświadczenia

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Może także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Stowarzyszenie powinno zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Stowarzyszenie niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie. Poinformuje wtedy, kiedy realizacja żądania będzie możliwa. Termin ten jednak nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, stowarzyszenie może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy stowarzyszenie odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Skip to content