Pomoc żywnościowa

Stowarzyszenie Pomocy Szansa od kilku lat w partnerstwie z Bankiem Żywności w Białystok-Suwałki oraz Bankiem Żywności w Siedlcach wspiera żywnościowo podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Szansa.

W ramach tej współpracy dla mieszkańców gminy Szepietowo oraz podopiecznych ŚDS Zacisze wydajemy żywność. Są to podstawowe produkty jak: mleko, makaron, mąką, olej, ser, kasza i wiele innych okazjonalnych produktów. Wydawanie żywności odbywa się w Środowiskowym Domu Samopomocy Zacisze w Wylinach Rusi 46. Osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy prosimy o bezpośredni kontakt z ŚDS Zacisze   Tel. 665 326 576.

Stowarzyszenie nie prowadzi stałych zbiórek żywności. Chętnie nawiążę współpracę z innymi organizacjami w tym obszarze. W miarę posiadanych zasobów kadrowych, logistycznych wesprzemy inne organizacje w zbiórkach żywności.  Nie prowadzimy żadnej stałej kuchni, jadłodajni, jadłodzielni. 

Chętnie przyjmiemy żywność od osób indywidualnych, firm, innych organizacji, którą wykorzystamy do przygotowania pysznych posiłków dla naszych podopiecznych w placówka WTZ, ŚDS, OREW itd., lub przekażemy osobom potrzebującym.

W ramach współpracy z Bankiem Żywności w Siedlcach i Warsztatami Terapii Zajęciowej Kreatywni ze Starego Lubiejewa przyczyniamy się do zmniejszenia marnowania żywności, poprzez przetwarzanie otrzymanych produktów krótkoterminowych ze sklepu Biedronka. Z tych produktów w ramach zajęć kulinarnych uczestnicy przygotowują pyszne jedzonko dla 40 uczestników WTZ.

Stowarzyszenie Pomocy Szansa chętnie nawiąże współpracę z innymi sklepami, hurtowniami spożywczymi. Zapraszamy do współpracy. Tel do SPS lub poszczególnych placówek w zakładce -kontakt.

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content