ZAZ Fabriko

ZAZ Fabriko

Czym jest ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko to kreatywne i przyjazne miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością. Powstało w 2004 roku jako jedno z pierwszych miejsc pracy na terenie woj. Małopolskie a pierwsze i jedyne w powiecie Miechowskim.  Wspieramy poprzez umożliwienie zatrudniania osób z niepełnosprawnością. To tu mają przyjazne miejsce pracy, akceptację, rehabilitację oraz wsparcie w trudnych sytuacjach. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Obecnie  Obecnie stale wspieramy i zatrudniamy 38 osób z niepełnosprawnością. Na terenie pow. Miechowskiego jesteśmy największym pracodawcą zatrudniającym osób z niepełnosprawnościami. To bardzo dobre miejsce odbycia praktyk zawodowych dla osób z niepełnosprawnością w szczególności uczestników WTZ czy uczniów SOSW, OREW, SPdP.

ZAZ Fabriko to prawdziwa fabryka kreatywnych produktów reklamowych, świątecznych, okolicznościowych. Oferujemy także usługi w zakresie sprzątania biur, terenów zielonych, prac biurowych, poligraficznych, retuszu i zdobienia figur gipsowych. Organizujemy warsztaty ceramicznych, decoupage i inne. Realizujemy indywidualne i specjalne zlecenia jak również zamówienia dla firm. Nie boimy się wyzwań.  

Zapraszamy. Dołącz do naszego zespołu.

Działalność ZAZ Fabriko jest finansowana ze środków PFRON, Samorządu Województwa Małopolskiego, dochodu ze sprzedaży wyrobów i usług, darowizn osób indywidualnych, firm oraz grantów. Ty też możesz pomóc przekazując darowiznę pieniężną lub rzeczową. Możesz też nas wspierać poprzez zakup wyrobów i usług – zapraszamy. Razem tworzymy wspólnych świat dla naszych bliskich.

Produkty i usługi

Przedmiotem działalności ZAZ Fabriko jest rękodzieło artystyczne z zakresu ceramiki i decouopage, odlewów figurek gipsowych. Na tych pracowniach powstają fantastyczne rzeczy takie aniołki gipsowe i ceramiczne, doniczki. Zakład prowadzi stolarnię, na której wykonywane są między innymi lampiony, skrzyneczki, pudełeczka. Odpowiadając na potrzeby rynku Zakład wprowadził usługę pielęgnacji terenów zielonych która cieszy się dużą popularnością na rynku lokalnym. Aby nadążyć za potrzebami rynku ZAZ wprowadził usługę cięcia i grawerowania laserowego oraz druku 3D. Na ploterze wycinane są między innymi topery na tort, piki do wiązanek, różnego rodzaju ozdoby świąteczne jak również wizytówki czy medale. Podstawową grupą odbiorców produktów wykonanych na ploterze laserowym są sprzedawcy pamiątek oraz kwiaciarnie w całej Polsce, jak również osoby fizyczne i firmy.

Prowadzi również warsztaty artystyczne, z ceramiki, decopuage, mydełek zapachowych oraz świec. Oferta ta cieszy się bardzo dużą popularnością szczególnie w przedszkolach i szkołach, jednak kierujemy ją również do firm oraz urzędów.

Zapraszamy do współpracy.

Chce zostać pracownikiem

Ktoś z Twojej rodziny jest osobą z niepełnosprawnością (znaczny / umiarkowany stopień ) ma skończone 18 lat i chce pracować zadzwoń do nas 413 836  841 lub 660 464 963. Możesz napisać zaz1@spszansa.pl lub przyjechać do Witowic 60A gmina Charsznica. Pracując w ZAZ Fabriko nie tracisz renty. Obecnie stale wspieramy i zatrudniamy 36 osób z niepełnosprawnością. Na terenie pow. Miechowskiego jesteśmy największym pracodawcą zatrudniającym osób z niepełnosprawnościami.

Jeżeli chcesz podjąć stałą pracę oraz chcesz kontynuować Swoją rehabilitację społeczno–zawodową to Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko jest dla Ciebie odpowiednim miejscem. Poza pracą zapewniamy rehabilitację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, wsparcie i pomoc.

My zapewniamy umowę o pracę, dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeby pracownika, codzienną rehabilitację, integrację, indywidualne wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji oraz zespołową pracę w przyjemnej i miłej atmosferze. Każdego pracownika wspieramy w jego rozwoju. 

Praktyki zawodowe

Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko oferuje możliwość zorganizowania i odbycia praktyk zawodowych dla osób z niepełnosprawnością. Szczególnie zapraszamy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Szkoły Przysposabiające do Pracy. Praktyki prowadzone są na pracowniach: stolarskiej, ceramiki, decoupage, grawerowania, gipsowej.

Prowadzone przez nasz zakład praktyki są jedną z form kształcenia umiejętności zawodowych uczestników WTZ oraz uczniów SOSW, OREW SPdP. W trakcie trwania praktyk zawodowych, praktykant zapozna się z zakresem zadań na określonym stanowisku pracy, zdobędzie praktyczne umiejętności pracy na wybranym stanowisku pracy, pozna pracę w zespole. Każdy praktykant będzie mógł także skorzystać z rehabilitacji, która jest prowadzona na miejscu.

W sprawie praktyk dzwoń 413 836 841 lub 660 464 963. Możesz także napisać zaz1@spszansa.pl lub po prostu przyjechać Witowice 60A, gmina Charsznica.

Inne działania

Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko poza codzienną działalnością produkcyjno-usługową i rehabilitacyjną wspiera lokalną społeczność poprzez realizację projektów ekologicznych np.  „Podaj Dalej Odkop Szafę” finansowany ze środków Województwa Małopolskiego, Również w czasie pandemii COVID-19 udzielił wsparcia poprzez produkcję przyłbic instytucjom państwowym oraz placówkom dziennego pobytu (m.in. UG Charsznica, Szpital im. Św. Anny w Miechowie, DPS Charsznica oraz ŚDS) w ramach realizowanego projektu „Pomoc w 3D” w ramach programu „wESpół”. Wspieramy społecznie rodziny naszych pracowników z niepełnosprawnością, organizujemy integrację, wycieczki. Prowadzimy również warsztaty z rękodzieła artystycznego głownie dla dzieci z terenu powiatu Miechowskiego, Olkuskiego. 

Stowarzyszenie Pomocy Szansa
Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko
ZAZ FABRIKO

Historia

ZAZ Fabriko powstał 1 maja 2004 roku. Jednak jego powstawanie było poprzedzone kilkuletnimi staraniami stowarzyszenia o środki na remont, wyposażenie i finansowanie działalności. Początkowa lokalizacja jednego z pierwszych ZAZów w Polsce to miejscowość Słupów gm. Słaboszów. Zawirowania kompetencyjno-decyzyjne oraz duże zaangażowanie wójta gminy Charsznica spowodowały iż została zmieniona lokalizacji przyszłego ZAZu na Witowice, gdzie otrzymaliśmy do dyspozycji większy budynek. Rok 2003 i początek 2004,to remonty zakup wyposażenia tak aby 1 maja 2004 w dzień wstąpienia Polski do UE 30 osób z niepełnosprawnością mogło wstąpić w nową rzeczywistość – podjąć prace.  Początki naszej działalności nie były łatwe. Borykaliśmy się z wieloma problemami. Jednakże tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu tworzyliśmy nasz zespół i markę ZAZ Fabriko, wprowadzaliśmy nowe produkty i usługi. Zwiększyliśmy liczbę miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością, stworzyliśmy nasz  sklep w internecie. C.D.N bo chcemy się rozwijać, powiększać, tworzyć nowe usługi, produkty, współpracować z biznesem, lokalną społecznością, ale o tym napiszemy za kilka lat. Zapraszamy.

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content