ŚDS Bratanki

ŚDS Bratanki

Czym jest ŚDS

Środowiskowy Dom Samopomocy Bratanki w Radziszewie Starym jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz z niepełnosprawnością intelektualną (typu A, B i C.) Cicha okolica, otaczający nas las dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. To nasz duży atut. Dysponujemy dużym terenem rekreacyjnym sprzyjającym spacerom oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. ŚDS Bratanki to drugi dom dla 30 osób wymagających stałego wsparcia. W naszym Domu rozbudzamy zainteresowania i wyobraźnię . Uwrażliwiamy uczestników na szeroko rozumiane piękno, przybliżamy wiele dziedzin sztuk plastycznych i możliwości rehabilitacyjnych na drodze zajęć praktycznych i teoretycznych. Przybliżamy ludzi do siebie. Aktywizujemy. Dajemy dużo radości a zarazem wyciszenia. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radziszewie Starym – to miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom. 

Środowiskowy Dom Samopomocy , jest finansowany ze środków MRiPS , darowizn osób indywidualnych, firm oraz grantów. Ty też możesz pomóc przekazując darowiznę pieniężną lub rzeczową. Razem tworzymy wspólnych świat dla naszych bliskich.

Pracownie

Pracownia plastyczna 

Tutaj rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia plastyczne, zapoznajemy się z różnymi technikami, rozwijamy swoją wiedzę z zakresu malarstwa i sztuki. Chętnie posługujemy się technikami papieroplastyki, zgłębiamy tajniki grafiki, malarstwa i rysunku, jak również stosujemy decoupage, kolaż i inne ciekawe techniki graficzne. Odkryto tu wiele talentów, a nasze prace podziwiane są na wielu wystawach oraz konkursach.  

Pracownia twórczości kreatywnej 

Perełka wśród pracowni, otwarta na różnorodne techniki, tutaj „rządzi” wyobraźnia, powstają dzieła, zachodzi wszechstronny rozwój uczestnika. Kreatywne ćwiczenia sięgające do wyobraźni rozwijają ekspresję uczestników oraz usprawniają w wielu dziedzinach.  

Pracownia rękodzieła artystycznego 

Tutaj uczymy się podstaw szycia na maszynie, szydełkowania dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Ponadto tworzone są mydełka glicerynowe na bazach roślinnych, w różnych formach i wzorach. Nasze wyroby cieszą się zainteresowaniem na lokalnych jarmarkach oraz imprezach okolicznościowych. 

Pracownia kulinarna 

To miejsce magiczne, serce naszego Domu, rano pijemy tu kawę i herbatę, następnie zamienia się w prawdziwą kuchnię Masterchefa. Podczas treningu kulinarnego kierujemy się nie tylko tradycyjnymi potrawami, ale poszerzamy swoją wiedzę o kuchnię włoską, francuską oraz grecką. Inspirując się dostępnymi przepisami modyfikujemy je, aby powstały innowacyjne potrawy, kierując się zasadą „przez żołądek do serca”.

Pracownia terapii ruchowej  

„W zdrowym ciele zdrowy duch” ! Terapia ruchowa jest jednym z ważniejszych punktów naszej codzienności. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu m.in. bieżni, rowerów stacjonarnych, fotela masującego, stepperów, atlasu do ćwiczeń, wzmacniamy się nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Ćwiczenia fizyczne pod okiem instruktora pobudzają w nas endorfiny, dzięki temu jesteśmy energiczni i pozytywnie nastawieni do życia. Ponadto w pracowni odbywają się indywidualne konsultacje z rehabilitantem/ fizjoterapeutą, który ukierunkowuje nas nad czym mamy pracować.  

Pracownia ogólna 

Serce naszego domu, tutaj się integrujemy, gramy w gry, xboxa, piłkarzyki oraz tenisa stołowego. Wszystkie wspólne uroczystości, projekcje filmów oraz zebrania społeczności odbywają się właśnie tutaj. Miejsce jednoczące, integrujące naszą społeczność.  

Pokój wyciszeń 

Odbywa się tu poradnictwo psychologiczne oraz logopedyczne. Kiedy potrzebujemy chwili wytchnienia możemy włączyć sobie muzykę, wyciszyć się i zrelaksować na wygodnej kanapie.  

Jak zostać uczestnikiem

Inne działania

Stowarzyszenie Pomocy Szansa
Środowiskowy Dom Samopomocy Bratanki
ŚDS Bratanki

Historia

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content