Ludzie

Norbert Krzykawski – Prezes SPS

Wszystko zaczęło od słów „Nic nie możemy…” usłyszanych przez ówczesnego pracownika socjalnego a obecnie prezesa stowarzyszenia. Sam z niepełnosprawnością wspiera innych z niepełnosprawnościami. Inicjator wszystkich placówek, które obecnie prowadzi SPS. Działa na wsi i „wyciąga” osób z niepełnosprawnością z domów. Placówki zakłada tam, gdzie są „białe plamy”. Np. 7 placówek stowarzyszenia działa na Podlasiu w tym 2 środowiskowe domy samopomocy i pierwszy OREW. Jako fundraiser inicjuje zbiórki funduszy i rzeczy na rozwój placówek np. 4 ściany WTZ, świąteczna paczka dla Anioła, warsztaty o wolontariacie dla dzieci połączone z szyciem maskotek, zbiórka kredek, nakrętek, CD itd. Ciągle ma nowe pomysły. Stale podnosi swoje kompetencje zarządcze. 

Z wykształcenia socjolog ,pedagog, menager CSR, trener po wielu kursach z zarządzania, marketingu. Inicjator i koordynator ponad 35 projektów na rzecz osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności. Posiada umiejętność zarządza zespołem w tym rozproszonym, koordynacji projektów społecznych, inwestycyjnych i mieszanych. Ukończył Szkołę Fundraisingu FAOO, kurs trenerski STOP, studia podyplomowe ze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), ekspert od ekonomii społecznej. Dyrektor placówek OREW i WTZ. Laureat nagrody Animatorów Społecznych im Heleny Radlińskiej. Wspólnie z zarządem nadzoruje i zarządza budżetem SPS. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, także w czasie różnych konferencji jako prelegent, ekspert. Pasjonat podcastów. Wizjoner Stowarzyszenia Pomocy Szansa, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Twarz stowarzyszenia. Inspiruje do stawiania sobie wyzwań i bycia zaangażowanym. Niepoprawny optymista.

 

Elżbieta Krzykawska – Wiceprezes SPS

Współzałożycielka Stowarzyszenia Pomocy Szansa. Za główny cel przyjmuje sobie wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Od 2007 r. Dyrektorka WTZ . Wcześniej pracowała w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Witowicach na stanowisku specjalista ds. kadr. Chętnie pomaga innym, jest zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Nigdy się nie poddaje dążąc do celu. Posiada umiejętności zarządcze. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest drugą twarzą stowarzyszenia.  

Posiada wykształcenie ekonomiczne oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończyła szkolenia i kursy z zakresu m.in.: depresji i zaburzeń schizofrenicznych, zachowań agresywnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną, terapii zachowań niepokojących, terapii zajęciowej z elementami arteterapii, umiejętności interpersolnych oraz finansów w przedsiębiorstwie społecznym. W wolnych chwilach uwielbia podróżować. 

Ewelina Wlazło – Sekretarz SPS

Absolwentka kierunku biologia, a także studiów podyplomowych na kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zdobyła uprawnienia serologiczne państwowe w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Obecnie pracuje jako diagnosta laboratoryjny. W stowarzyszeniu działa od 2003 roku. Lubi wieś i podróże.

oraz zespół SPS

Ania, Basia, Kasia, Aneta, Patryk, Dorota, Magdalena, Darek, Monika, Tomek, Justyna, Gosia, Magda, Żaneta, Martyna, Jarek, Sylwia, Jacek, Marta, Agnieszka, Darek, Honorata, Łukasz, Ewa, Piotrek, Ula, Beata, Ola, Karolina, Edyta, Oskar, Mirek, Piotrek, Małgorzata, Justyna, Marta, i wielu tu nie wymienionych tworzy wspólny świat. Dołącz do nas jako pracownik/pracownica, wolontariusz/wolontariuszka.

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content