Ludzie

Norbert Krzykawski – Prezes SPS

Wszystko zaczęło od słów „Nic nie możemy…” usłyszanych przez ówczesnego pracownika socjalnego a obecnie prezesa stowarzyszenia. Sam z niepełnosprawnością wspiera innych z niepełnosprawnościami. Inicjator wszystkich placówek, które obecnie prowadzi SPS. Działa na wsi i „wyciąga” osób z niepełnosprawnością z domów. Placówki zakłada tam, gdzie są „białe plamy” np. 7 placówek stowarzyszenia działa na Podlasiu tym 2 środowiskowe domy samopomocy i pierwszy OREW. Jako fundraiser inicjuje zbiórki funduszy i rzeczy na rozwój placówek np. 4 ściany WTZ, świąteczna paczka dla Anioła, warsztaty o wolontariacie dla dzieci połączone z szyciem maskotek, zbiórka kredek, nakrętek, CD itd.

Z wykształcenia socjolog ,pedagog, inicjator i koordynator ponad 30 projektów na rzecz osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności. Posiada umiejętność zarządza zespołem w tym rozproszonym, koordynacji projektów społecznych, inwestycyjnych i mieszanych. Ukończył Szkołę Fundraisingu FAOO, kurs trenerski STOP, studia podyplomowe ze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), ekspert od ekonomii społecznej. Dyrektor placówek OREW i WTZ. Laureat nagrody Animatorów Społecznych im Heleny Radlińskiej. Wspólnie z zarządem nadzoruje i zarządza budżetem SPS. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, także w czasie różnych konferencji jako prelegent, ekspert. Pasjonat podcastów. Wizjoner Stowarzyszenia Pomocy Szansa, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Twarz stowarzyszenia. Inspiruje do stawiania sobie wyzwań i bycia zaangażowanym.

 

Elżbieta Krzykawska – Wiceprezes SPS

Ewelina Wlazło – Sekretarz SPS

Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także studiów podyplomowych na kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zdobyła uprawnienia serologiczne państwowe w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Obecnie pracuje jako diagnosta laboratoryjny w Instytucie onkologii w Krakowie. W stowarzyszeniu działa charytatywnie od 2003 roku. Lubi wieś i podróże.

oraz:

Ania, Basia, Kasia, Aneta, Patryk, Dorota, Darek, Monika, Tomek, Justyna, Gosia, Magda, Żaneta, Martyna, Jarek, Sylwia, Jacek, Marta, Agnieszka, Honorata, Łukasz, Ewa, Piotrek, Ula, Beata, Ola, Karolina, Edyta, i wielu tu nie wymienionych tworzy wspólny świat. Dołącz do nas.

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content