Podaruj słonika

PODARUJ SŁONIKA! Pomóż nam znaleźć dom dla Feliksa! 

Możesz w ten sposób wesprzeć Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Przystań w Kostrach Noskach (ok. 60 km od Białegostoku). Codziennie przyjeżdża tutaj prawie 50 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną, by uczyć się, wychowywać, spędzać czas z rówieśnikami. Budynek OREW jest po generalnym remoncie, tak by Wiola mogła jeździć na wózku, Natalka bezpiecznie uczyć się chodzić, Weronika poznawać zmysły w Sali Doświadczania Świata.

Kim jest Feliks? 

Feliks ma ogromny apetyt na poznawanie świata. Strasznie dużo o nim słyszał i chciałby zobaczyć go z bliska. Nasz Feliks jest maleńkim słonikiem, więc sam nie może podróżować po świecie. Codziennie patrzy przez wielkie okno w naszym ośrodku na wielki świat i marzy. O czym? O tym, aby poznać zapach kołderki w domu maleńkiego człowieka, o tym aby poczuć, jak wiatr macha jego dużymi uszami, albo o tym jak to jest być przytulonym? A może jak to jest się schować w dziupli? Każdego dnia jego apetyt na marzenia rośnie i rośnie. Jednak jego największe marzenie jest malutkie… 

My daliśmy jemu życie.

Nasi niepełnosprawni podopieczni, pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Szansa i zaprzyjaźnieni seniorzy wycięli go z niepotrzebnych już koszul i innych materiałów, w których widzieli to czego inni już nie dostrzegali. Wypełnili mięciutkimi włóknami dodając kilka kropli esencji delikatnego dotyku. Przyszyli guziczkowe oczy, by z cierpliwością mógł odkrywać piękno ukryte w każdym człowieku. Wszyli ogonek, by mógł swoim podróżom nadawać azymut na pomaganie i zaszyli nićmi maczanymi w uśmiechu, by mógł sprawiać radość każdemu, kto go przytuli. Jednak nie jesteśmy w stanie sami pomóc mu w spełnieniu jego najskrytszego marzenia – w poznaniu przyjaciela, który go przygarnie i pokaże świat. 

Dlatego pomóż nam znaleźć dom dla słonika Feliksa. Każdy słonik jest niepowtarzalny, bo szyty ręcznie, z różnych materiałów, z dodatkiem różnych guziczków. Nie ma dwóch takich samych. Kiedy już go zabierzesz do siebie do domu, pokaż mu swój świat, wytłumacz czym jest szczęście, gdzie można znaleźć piękno, gdzie mieszka dobro. Pozwól mu towarzyszyć Ci w codziennych obowiązkach, być z Tobą w dobrych i złych chwilach. A pewnego dnia może usłyszysz jak szepce: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek). 

JAK PRZYGARNĄĆ FELIKSA? 

Słonika Feliksa możesz otrzymać wpłacając na nasze konto darowiznę. Każde Twoje min. 25 zł to 1 słonik.  Na konto bankowe w SBR nr : 

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050  

z dopiskiem Darowizna Słonik  

Odbiorca przelewu:  

Stowarzyszenie Pomocy Szansa  

Witowice 60A,  

32-250 Charsznica  

Słonika możesz odebrać osobiście w OREW w Kostrach Noskach 37 gm. Nowe Piekuty oraz w Dołubowo 35, gm. Dziadkowice.  

Lub  

Wyślemy Ci paczką do Paczkomatu lub kiosku RUCH opłatę za przesyłkę 15 zł wpłać razem z darowizną

Potrzebujesz dodatkowych informacji, chcesz więcej słoników lub przesyłkę do wskazanego miejsca zadzwoń 509 810 546 lub 508 716 946 lub napisz maila mc1@spszansa.pl ustalimy szczegóły.  

Nie możesz przygarnąć Feliksa to włącz się do działania : Słoniami Sypnęli na Szczęście lub Słonikowe Warsztaty dla dzieci. #podarujSlonika  

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Darowizny - konto bankowe Stowarzyszenia

67 8769 0002 0000 8787 2000 0050

Skip to content