Aktualności

Logo trebnitz

22. Forum Trebnitz Młodzież i zawód

W dniach 22 – 24 maja odbyło się 22 Polsko-Niemieckie Forum – Młodzież i zawód. To kolejne spotkanie osób zaangażowanych w kształcenie zawodowe, młodych osób w tym z większymi potrzebami, a którzy chcą aktywnie uczestniczyć w międzynarodowej wymianie młodzieży.

Uczestników przywitali Stephan Erb z Niemiecko-polskiej Pracy Młodzieży, Matthias Hoffmann z Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu Stanu Brandenburgia oraz Magdalena Antoniewicz, koordynator partnerstwa przedstawiciel państwa Brandenburgia dla regionu Wielkopolska/Wielkopolska.

Swoje wystąpienie miał także przedstawiciel naszego stowarzyszenie Norbert Krzykawski. Przedstawił swoje doświadczenia, spostrzeżenia o kształceniu zawodowym osób z większymi potrzebami. A to wszystko w kontekście odbytych praktyk zawodowych w Niemczech młodzieży z NSPdP i OREW Przystań w Kostrach Noskach. Zdobytych doświadczeń, nowych umiejętności młodzieży uczestniczącej w wyjeździe do organizacji partnerskiej AWO Spreewaldwerkstätten.

Forum było też miejscem i okazją do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami organizacji z sąsiedniego kraju, wymianą doświadczeń, To też czas na wypracowanie nowych pomysłów na spotkania młodzieży związane z pracą. Poznania możliwości współpracy i zasad finansowania. 

Forum zostało zorganizowane jest przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży Centrum Edukacji i Spotkania Zamku Trebnitz e. V. oraz Brandenburskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu.

Dziękujemy PNWM za zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Szansa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content